Jak vybrat dětský nábytek

Dětský pokoj je pro naše nejmenší pohádková krajina, ve které zažívají radosti a starosti. Je místem, kde si hrají, kde se učí novým věcem. Je místem, kde na konci dne sní své dětské sny. My jsme ti, kteří jim tento pokoj musí připravit. Začněme nábytkem ...

Dětský nábytek a úložné prostory
Dostatek úložných prostorů je možnost, jak usnadnit dítěti udržování pořádku. Pokud vybíráte dětský nábytek tak si uvědomte, že dítě potřebuje asi trojnásobek prostoru na své věci ve srovnání s dospělou osobou. Pro nejčastěji používané hračky vyčleňte úložný prostor co nejblíže k podlaze. Tím vašemu dítěti úklid do značné míry usnadníte.

Nábytek do dětského pokoje a jeho stabilita
Zranění způsobené převrhnutím dětského nábytku patří k jedním z nejčastějších. Je třeba, aby vysoké skříně byly dostatečně stabilní a nebylo jednoduché je převrátit. Nepříjemnostem můžete nejlépe předejít přišroubováním nábytku ke stěně.

Výběr stolu do dětského pokoje
Nejvíce času stráví každé dítě v dětském pokoji u stolu. Pro vývoj páteře je výběr stolu a hlavně židle velmi důležitý. Rozhoduje hlavně výška stolu, která by měla být určena výšce dítěte. Doporučujeme koupi výškově nastavitelného stolu. Židle by měla mít oporu hlavy a loktů.

Barevné dětské pokoje
Pro vývoj dítěte je výběr barevných kombinací velmi důležitý. Barvy, které se vám budou zdát možná přehnané, vytvoří dětem příjemné prostředí. Nejlepším způsobem, jak nakombinovat barvy v dětském pokoji je nechat výběr na vašem dítěti. Pastelovými barvami v dětském pokoji nic nezkazíte. Vyhněte se příliš tmavým barvám.

Plastový dětský nábytek
Výhodou tohoto typu nábytku je jeho hladký povrch, který je velmi snadno čistitelný. Plastový dětský nábytek má dlouhou životnost a je snadno skladovatelný. Díky nízké hmotnosti je manipulace s plastovým nábytkem snadná i pro naše nejmenší.

Dětský nábytek z masivu
Dětský nábytek z masivu patří do kategorie finančně náročnějších. Nejdůležitější roli u nábytku z masivu hraje jeho povrchová úprava. Je nutno použít zdraví neškodné barvy a laky určené výhradně na dětský nábytek. Výhodou je dlouhá životnost a možnost opravení poškozených částí.

Dětská postel
Dítě prospí více než 12 hodin a proto je výběr postele velmi důležitý. Vyberte matraci, která je antialergenní. Stejně důležitým je i potah matrace, který by měl být snímatelný s možností praní minimálně na 60 stupňů. Dětská postel by měla mít oblé hrany a pro ty nejmenší i zábranu proti vypadnutí z postýlky.

Patrová dětská postel
Jedním ze způsobů jak efektivně využít malý prostor je patrová postel. Možností je v dnešní době hodně. Oblíbené jsou poschoďové postele se spodní částí určenou na hraní. Pokud jste se rozhodli pro palandu, zaměřte se hlavně na její stabilitu a pevnost žebříku. Zábrana proti náhodnému propadnutí v horní části by měla být samozřejmostí.